Інформація |

Архіви


БІОТИН (ВІТАМІН Н)

Біотин (вітамін Н) часто називають «вітаміном краси» через його роль у підтримці здорової шкіри, волосся та нігтів. Також він відіграє важливу роль у метаболізмі вуглеводів, жирів і білків.

Зазвичай біотин міститься в таких продуктах, як яйця, горіхи, цільні зерна, особливо багато в кольоровій капусті і грибах.

Загалом біотин є важливим вітаміном, який відповідає за наступними важливими функцій в організмі.

1. Виробництво енергії: біотин допомагає організму перетворювати їжу в енергію, яка використовується для живлення різних процесів в організмі.

2. Здорове волосся, шкіра та нігті. Біотин необхідний для підтримки здоров’я волосся, шкіри та нігтів. Це допомагає зміцнити волосся та нігті, а також може покращити загальний вигляд шкіри.

3. Регулювання рівня цукру в крові: біотин відіграє важливу роль у регулюванні рівня цукру в крові, допомагаючи організму метаболізувати глюкозу.

4. Підтримка вагітності. Біотин важливий для розвитку плоду під час вагітності, і вагітним жінкам може знадобитися більш високий рівень біотину, щоб підтримати зростаючу дитину.

5. Метаболізм. Біотин допомагає організму метаболізувати жири, вуглеводи та білки, а також необхідний для підтримки здорового обміну речовин.

6. Підтримка нервової системи: біотин відіграє важливу роль у належному функціонуванні нервової системи та може допомогти покращити когнітивні функції.

Дефіцит біотину зустрічається рідко, але він може виникнути в осіб, які споживають велику кількість сирих яєчних білків та багато алкоголю або мають певні генетичні захворювання.

Симптоми дефіциту біотину в організмі:

1. Випадання волосся

2. Шкірний висип, сухість шкіри, її лущення та почервоніння.

3. Ламкість нігтів.

4. Відчуття втоми та низької енергії.

5. Неврологічні симптоми: депресія, судоми та галюцинації.

6. Біль у м'язах і м’язова слабкість.

7. Оніміння та поколювання в руках і ногах.

За даними Національного інституту здоров’я (NIH), рекомендована добова норма споживання біотину така:

Немовлята (0-12 місяців): 5-6 мікрограмів на день

Діти (1-8 років): 8-20 мікрограмів на день

Підлітки (9-18 років): 22-25 мікрограмів на день

Дорослі (19 років і старше): 30 мікрограмів на день.

Проте деяким людям можуть знадобитися більш високі дози біотину, наприклад вагітним жінкам або жінкам, які годують грудьми, особам з дефіцитом біотину або особам із певними захворюваннями, наприклад, цукровим діабетом 2-ого типу.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial