Інформація |

Архіви


ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ГОЛОВНОГО БОЛЮ

Діагностика головного болю.

Комп'ютерна томографія головного мозку – дає фахівцю можливість побачити об'ємні утворення у порожнині черепа, зони порушення мозкового кровообігу (гострі та хронічні), аномалії розвитку головного мозку, травматичні ушкодження, ознаки гідроцефалії.

Магнітно-резонансна томографія головного мозку та хребта дозволяє бачити структури не тільки головного, а й спинного мозку, суттєво допомагаючи в діагностиці пухлин, дрібних та великих вогнищ після інсульту, травматичних уражень, синуситів, міжхребцевих гриж та ще цілого спектру захворювань, які можуть бути причиною появи головного болю.

Магнітно-резонансна ангіографія – нова методика, яка дозволяє без введення контрастних препаратів оцінити стан внутрішньомозкових, судин шиї артерій та вен, виявити їх стенотичні зміни, аневризми, артеріо-венозні мальформації.

Моніторування артеріального тиску – метод, який дозволяє виявити приховану артеріальну гіпертонію, встановити особливості коливань артеріального тиску протягом доби та скоригувати терапію для зниження артеріального тиску.

Лабораторні дослідження дозволяють виявити ознаки інфекції, запалення.

Огляд окуліста показаний практично у всіх випадках наявності головного болю, оскільки можливі зміни на очному дні, побачити які можна за допомогою спеціальної апаратури, також допомагають встановити справжню причину головного болю. Крім того, окуліст оцінить стан рефракції, гостроту зору, поля зору.

Іноді може знадобитися консультація отоларинголога, стоматолога для спеціального обстеження.

Лікування головного болю.

Лікування основного захворювання. Симптоматичне лікування.

Якщо у вас рідкісний головний біль, що не викликає великого дискомфорту, ви зможете впоратися з ними самостійно за допомогою болезаспокійливих засобів. Проте ними не варто зловживати. Занадто часто застосування таких препаратів може призвести до так званого ефекту віддачі, і головний біль з'явиться знову.

Відволікаюча терапія: теплі загальні ванни, гарячі ванни для ніг, гірчичники на потиличну область, гарячий душ на «комірцеву зону», холод до області чола та ін.

Рекомендується звернутися до лікаря при головних болях, що повторюються, при головних болях, що з'явилися після травми голови протягом останніх 18 місяців, а також при важких головних болях, що тривають більше 3 днів.

Профілактичні заходи.

При головному болі будь-якого типу рекомендується вести спеціальний щоденник. У щоденник потрібно заносити інформацію про прийоми їжі, режим сну, фізичні навантаження, роботу і домашні справи. Це дозволить визначити найчастіші причини виникнення головного болю.

Жінкам необхідно також записувати дані про менструації, так як зміни гормонального фону також можуть впливати на головний біль.

Намагайтеся дотримуватися режиму. Їжте приблизно в той самий час, 3-6 разів на день, невеликими порціями.

Висипайтеся, лягайте спати і вставайте одночасно, регулярно займайтеся гімнастикою чи спортом.

По можливості уникайте стресів. Головний біль часто є результатом втоми, напруги, емоційних розладів.

Якщо ви курите, рекомендується якнайшвидше кинути цю звичку. Куріння може провокувати чи посилювати їх.

Якщо вас турбують неприємні відчуття, біль не відкладайте візит до лікаря. Тільки лікар зможе точно визначити причину головного болю, за необхідності провівши додаткові обстеження. Лікар призначить і відповідне лікування, а в деяких випадках запропонує госпіталізацію для детального обстеження та підбору терапії.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial