Інформація |

Архіви


ДОБОВІ НОРМИ ВІТАМІНІВ В ДЕНЬ

Сам термін «вітаміни» походить від латинського слова «vita» - «життя». Коли вчені на початку ХХ століття відкрили існування речовин, вкрай важливих для збереження здоров'я, їх назвали «вітамінами», що означало «речовини, що необхідні для життя».

Те, що нестача вітамінів призводить до розвитку тих чи інших захворювань, сьогодні загальновизнаний факт.
Літо - благодатна пора, коли можна наситити свій організм корисними речовинами.
Але чи достатньо тих фруктів і овочів, які ми вживаємо влітку?

Давайте розбиратися. У наш час поширена практика збору недозрілих фруктів і овочів з подальшою їх обробкою сульфітами і іншими хімікатами, щоб їх зовнішній вигляд не відрізнявся від дозрілих.

Зрозуміло, ні за смаком, ні за змістом поживних речовин ці продукти не зрівняються зі зрілими. Багаті вітамінами овочі та фрукти тільки ті, що збираються стиглими і тут же йдуть на стіл. Багато продуктів, перш ніж потрапити до нас в рот, проходять множинні стадії обробки.

А також додайте сюди мізерний грунт, погану екологію і перенасичення продуктів неорганічними добривами і хімікатами. В результаті, ми вживаємо продукти, що втратили в значній мірі свою поживну цінність.

Та й як виміряти, скільки в добу ми з'їдаємо тих чи інших вітамінів? Незважаючи на те, що існують середньостатистичні рекомендовані добові норми вітамінів, потреба в них у кожної людини індивідуальна.

Так, рекомендована добова доза того ж вітаміну A для здорової людини становить 3000 МО. Відомо, що при респіраторних вірусних інфекціях організм потребує короткочасних підвищених дозах цього вітаміну до 50000 МО на добу. А ось прийом вітаміну А в комплексі з фолієвою кислотою і бором мінімізує симптоми менопаузи.

Так що ж робити, скажете Ви, в такому випадку?
Як визначити свою норму в цих корисних речовинах?

Дуже просто. Організм сам визначить, скільки йому і що потрібно. Більшість вітамінів не накопичуються в організмі, а їх надлишки виводяться з сечею.

Виняток становлять тільки жиророзчинні вітаміни: А, Е, D і К.
Тому намагайтеся більше вживати екологічно чистої і збалансованої їжі і додатково включіть в свій раціон вітаміни у вигляді біологічно активних добавок.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial