Інформація |

Архіви


ГРИП

Грип – це гостре респіраторне захворювання, яке вражає дихальні шляхи та може викликати різні ускладнення. Відмінністю грипу від інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) є більш важкий перебіг та наявність ускладнень. Серед гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) виділяють окремо грип та інші ГРВІ (парагрип, аденовірусну, респіраторно-синцитіальну інфекцію та ін.), що відрізняються більш легким перебігом.

Симптоми

Спостерігаються біль голови, втома, ломота у всьому тілі. У багатьох випадках виникає лихоманка.

Дуже часто відзначаються першіння в горлі та кашель, можуть виникати нудота та блювання. Часто хворий почувається дуже слабким, відмовляється від їжі.

Грип рідко становить небезпеку для здорових дорослих людей молодше 60 років, але він підвищує можливість захворіти на пневмонію, отити або синусити.

Для осіб похилого віку (старше 65 років) грип стає серйозним захворюванням через небезпеку виникнення ускладнень: загострення хронічних захворювань із боку серцево-судинної та дихальної систем. (пневмонії) та розвиток нейроінфекції (уражається нервова система).

Оскільки хвороба легко передається при кашлі чи чханні, епідемії грипу дуже поширені, особливо взимку.

Профілактика грипу

Існує 2 види профілактики: специфічна (вакцинація) та неспецифічна.

Специфічна профілактика – вакцинація – повинна проводитись мінімум за 1 місяць – 2 тижні до початку епідемії. Є більше 200 різних вірусів, що викликають грип або застуду, причому їх штами постійно змінюються, так що вакцинна проти грипу має лише часткову ефективність для запобігання спалахам епідемії.

Неспецифічна профілактика показана тим людям, яким вакцинацію за медичними показаннями заборонено. Неспецифічна профілактика – це комплекс заходів, вкладених у стимуляцію імунної системи.

Рекомендується прийом аскорбінової кислоти (вітамін С) та вітаміни групи В, що входять до складу різних полівітамінів. Але необхідно обов'язково дотримуватися зазначеної на упаковці дози, перевищувати її не рекомендується.

По-друге, їх слід приймати після їди.

По-третє, вони погано поєднуються з кавою. Кава руйнує вітамін В6, унаслідок чого порушується жировий обмін.

Для підвищення імунітету показано білкову дієту. Білок міститься у м'ясі, рибі, кисломолочних продуктах. Він є будівельним матеріалом для антитіл (імуноглобулінів), інтерферону, а з іншого боку амінокислоти необхідні активації клітинної ланки імунітету – Т-лімфоцитів.

Ввести в раціон харчування прянощів та спецій. Вони не тільки надають їжі смаку, але й мають здатність дратувати слизову оболонку. За рахунок місцевого подразнення розширюються судини, покращується кровообіг і збільшується приплив імунних клітин до так званих вхідних воріт інфекції. Найпростіше - це 3-4 суцвіття гвоздики запарити склянкою окропу, настояти 1,5 години і потім полоскати горло або пити.

Прийом імуностимулюючих препаратів.

Загальні поради

Необхідно пити якнайбільше рідини, особливо свіжих соків, трав'яних чаїв, супів, очищеної води.

Корисний бульйон із курки або індички.

Якнайбільше потрібно спати та відпочивати.

При першінні в горлі уникайте користуватися препаратами, що містять аспірин, так як він може посилити подразнення слизової оболонки порожнини рота та глотки.

Особи старше 65 років повинні при захворюванні на грип звернутися до лікаря, щоб уникнути можливих серйозних ускладнень.

Антибіотики не допомагають при грипі. У деяких випадках їх призначення може зробити лікар, щоб запобігти розвитку серйозних ускладнень у ослаблених хворих.

Грип є серйозною небезпекою для вагітних.

Дітям, у яких часто виникає грип або застуда, слід здійснити дослідження щитовидної залози.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial