Інформація |

Архіви


ІНСУЛЬТ

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу із стійкою або деколи незворотною симптоматикою.
Прийнято розрізняти геморагічний і ішемічний інсульт.

Інсульт геморагічний – це крововилив в речовину головного мозку. Зустрічається частіше у людей середнього і молодого віку, рідше – у людей похилого віку.

Причина виникнення
Гіпертонічна хвороба, вторинна артеріальна гіпертонія, атеросклероз судин мозку, травми, розрив аневризми судин.
Фізична напруга і психо-емоційний стан.

Клінічна картина
Основним з характерних ознак – раптовість ураження – людина втрачає свідомість і падає. Але часто порушення свідомості немає, скарги на сильний головний біль, відчуття приголомшеності, нудота, блювота. Підвищення температури тіла, артеріального тиску, посилення потовиділення, поява блідості шкірних покривів (або почервоніння шкіри – багрова особа) та ін. Геміпарез, м'язова гіпотонія, окорухові порушення, порушення мови та ін.

Крововилив в мозочок – сильні запаморочення, нудота і блювота, м'язова гіпотонія і атаксія, головний біль в потиличної області, що віддає в шию.

Субарахноїдальний крововилив – інколи передує локальний головний біль, шум у вухах, відчуття мигтіння в очах, але частіше захворювання настає раптово – з сильним головним болем, неодноразовою блювотою і втратою свідомості, причому в одних випадках хворий швидко опам'ятовується, в інших випадках втрата свідомості тривала.

Інсульт ішемічний
Ішемічний інсульт ще називають інфарктом мозку. Частіше страждають люди літнього віку.

Причини виникнення
Спазми судин мозку, тромбоз, емболія, атеросклероз, ревматизм, вроджені вади серця, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, хвороби крові, артрити, інтоксикації і ін.

Дуже велике фізичне навантаження (особливо без звички), емоційна напруга, прийом алкоголю, гаряча ванна.

Клінічна картина
Симптоми наростають поступово – від декількох годин до декількох діб. Відмічається деяка сонливість, приголомшеність, не зовсім адекватна реакція на емоційні подразники. Незначна блідість шкірних покривів, тахікардія, артеріальний тиск злегка понижений, температура тіла практично не міняється.

Якщо інфаркт локалізується у великих півкулях мозку – парези і паралічі кінцівок (протилежних), порушення чутливості, порушення мови і т.п.

Інфаркт в області ствола мозку – парези кінцівок, головний біль в потилиці, запаморочення, ністагм, розлади координації, порушення ковтання та ін.

Лікування
Спокій. Укласти хворого на спину. Хворий не повинен здійснювати різких рухів. Госпіталізація спеціалізованими бригадами. Комп'ютерна томографія. Лікування проводиться недиференційоване і диференційоване.

Недиференційоване лікування – лікування серцево-судинних розладів, лікування дихальної недостатності, запобігання і лікування набряку мозку, усунення вегетативних порушень та інше.

Диференційоване лікування геморагічного інсульту:
Голова хворого повинна знаходитися в піднесеному положенні, до голови прикладається холод. Лікувальні заходи направлені на зупинку кровотечі, вводяться препарати, що підвищують згортання крові.
Диференційоване лікування ішемічного інсульту: голова хворого має бути на рівні тулуба або трохи вище за нього. Лікувальні заходи направлені на поліпшення кровопостачання мозку, судинорозширювальні засоби, засоби, що знижують згортання крові.

Народна медицина рекомендує:
Сік зі свіжих квіток каштана по 30 крапель на столову ложку води вранці і увечері.

Свіжий сік цибулі змішати з медом і приймати по столовій ложці 3 рази на день до їди.

Щоденно 10-15 насіння тмину подрібнити в кавоварці і, запиваючи водою, приймати 3 рази на день на протязі 2-4 тижнів.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial