Інформація |

Архіви


ОМЕГА-3 АБО РИБ'ЯЧИЙ ЖИР?

Відомо, що Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) дуже корисні, так як вони перешкоджають розвитку серцево-судинних захворювань, забезпечують нормальне функціонування органів зору, нервової та ендокринної систем та інше. Омега -3 кислоти містяться в рослинних жирах, таких як лляне і оливкова олія. Але найбільше Омега -3 кислоти присутні в жирі морської риби.

В аптеках представлений великий вибір препаратів, що містять сполуки Омега-3, різних виробників. І виникає цілком закономірне питання: «Що вибрати? Який препарат краще, а може бути, досить вживати в їжу риб'ячий жир? ».

Біологічні конкуренти.

За даними дослідження дефіцит омега-3 ПНЖК у населення України становить приблизно 80%, так як ми вживаємо дуже мало жирної морської риби. Замість цього в нашому раціоні існує надлишок Омега-6 кислот, перш за все, з рослинних жирів. Не всі знають, що Омега-3 і омега-6 ПНЖК належать до біологічних конкурентам.

Так, речовини, які утворюються в організмі з омега-3, сприяють розширенню кровоносних судин, знижують артеріальний тиск, перешкоджають утворенню тромбів, мають протизапальний ефект. А з'єднання, які синтезуються з омега-6, навпаки, посилюють агрегацію тромбоцитів, зумовлюють вазоконстрикцию і запальні реакції.
Наприклад, яскравим представником омега-6 є арахідонова кислота - головний «винуватець» в появі різного роду запалення. При достатньому надходженні в організм людини омега-3 ПНЖК витісняють її на клітинних мембранах, тобто перешкоджають негативному впливу. Здавалося б, для збереження хорошого здоров'я досить приймати риб'ячий жир. Однак він дуже швидко окислюється і стає шкідливим.

Зміст в риб'ячому жирі омега-3 ПНЖК нестабільний і може бути недостатнім. При цьому в ньому міститься омега-6 ПНЖК, а якщо їх концентрація дуже висока, то ефект препарату нівелюється конкурентною дією «шкідливих» метаболітів. У зв'язку з цим співвідношення омега-3 і омега-6 ПНЖК у препараті повинно бути на користь перших.

Омега-3 виробника HWP отримують з підшкірного жиру риб тільки лососевих порід. І це не випадково, адже лососевий жир за показниками окислювальних процесів є найстабільнішим з усіх риб'ячих жирів і містить максимальну кількість омега-3 ПНЖК.

Без обмежень.

Омега-3 в капсулах виробництва HWP принципово відрізняється від звичайного риб'ячого жиру.

Справа в тому, що компанія використовує кріогенне молекулярне фракціонування, спрямоване на виявлення і видалення омега-6 ПНЖК з риб'ячого жиру. Тому, за складом Омега-3 являє собою не просто очищений риб'ячий жир, а концентрат поліненасичених жирних кислот (ейкозопентаеновой 180 мг і декозогексаеновой 120 мг) з їх відсотковим вмістом не менш як 30%.

Така концентрація омега-3 кислот в препараті - це оптимальна профілактична доза. Тому омега-3 рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування без обмежень всім людям.

Існують засоби з 90% -ним вмістом омега-3 ПНЖК, що представляє терапевтичне дозування. Такі препарати можна реєструвати тільки як лікарські засоби, і право призначати їх належить, в першу чергу, лікарям.

Міністерство охорони здоров'я України рекомендує.

Препарат Омега-3 від HWP представлений на українському ринку з 1995 року. Виготовляють його на заводі в Лонг-Айленді (штат Нью-Йорк) відповідно до вимог і стандартів, затверджених FDA (Управління з контролю харчових продуктів і ліків США), а також GMP - стандарту відповідної виробничої практики.

На всіх етапах виробництва препарату Омега-3 періодично проводяться планові і позапланові інспекції контролю якості. Отримані при цьому високі оцінки від незалежних інспекторів підтверджують повну відповідність технології його виробництва вимогам GMP.

Діетичну добавку Омега-3 компанії «Healthyway Рroduction, Inc» МОЗ України рекомендує в якості джерела ПНЖК при атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, артеріальної гіпертензії, загрози повторного інсульту і інфаркту міокарда, ризик тромбоутворення.

У США правила GMP для виробників дієтичних добавок впроваджені ще в 2005 році, а з 1 січня 2010 року вони стали обов'язковими для виробників, як лікарських засобів, так і дієтичних добавок.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial