Інформація |

Архіви


ОСОБЛИВОСТІ ЖОВЧОГІННИХ ПРЕПАРАТІВ

Жовч утворюється в клітинах печінки (гепатоцитах). До її складу входять первинні і вторинні жовчні кислоти, а також жовчні пігменти, холестерин і фосфоліпіди. Жовч спочатку накопичується в жовчних протоках печінки людини, а потім через загальний протока впадає в жовчний міхур і 12-палої кишки.

Одна з головних функцій жовчі - участь у травленні. Жовчні кислоти сприяють розщепленню харчового жиру і абсорбують продукти його гідролізу. Крім того, з жовчю організм виводить ліпофільні компоненти, які неможливо екскретуватися з сечею: холестерин, білірубін, рослинні стироли і інші.

Жовчогінні препарати, компенсуючи недолік жовчі, надають комплексну дію на організм людини.

А саме:

покращують травлення; активують моторну функцію кишечника за рахунок дії солей жовчних кислот;

попереджають надлишковий бактеріальний ріст в тонкому кишечнику завдяки бактерицидній дії жовчних кислот;

сприяють збільшенню циркуляції жовчі в жовчному міхурі, що дозволяє знизити ймовірність каменеутворення; нормалізувати скоротливу функцію жовчного міхура.

Крім того, тривале вживання жовчогінних препаратів дозволяє домогтися збільшення виділення з організму холестерину і інших шкідливих речовин, а також нормалізує всмоктування жиророзчинних вітамінів.

Однак важливо не забувати, що існують обмеження щодо застосування жовчогінних засобів:
1. Всі жовчогінні засоби протипоказані при жовчнокам'яній хворобі; деяких патології печінки; виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки, гострому або загостренні хронічного панкреатиту.

2. При прийомі жовчогінних препаратів потрібно враховувати, що збільшення моторної функції кишечника може привести до посилення диспептичних явищ, в тому числі спазмів і діареї.

3. Кожна людина має індивідуальну реакцію на дозування жовчогінних засобів.

Порушення жовчоутворення може розвинутися на будь-якому його етапі.

Не займайтеся самолікуванням!

Слід при перших скаргах на тяжкість в правому боці або при порушенні травлення звернутися до фахівця - гастроентеролога. Це важливо для правильної діагностики та профілактики серйозних ускладнень.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial