Інформація |

Архіви


СЕРЦЕВА НЕДОСТАТНІСТЬ. ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ

Серцева недостатність - патологічний стан, обумовлений нездатністю серця забезпечувати адекватне кровопостачання органів і тканин при навантаженні, а в більш важких випадках і в спокої.

Причини серцевої недостатності:

інфаркт.

Ішемічна хвороба серця.

Високий кров'яний тиск (гіпертонія).

Ураження клапанів.

Часто спостерігаються симптоми:

Порушення дихання. Це викликано накопиченням рідини в легенях. Виникає відчуття, що вам бракує повітря. У вас виникає задишка при фізичної активності. Пробудження вночі через те, що ви задихаєтеся.

При цьому може виникнути сухий кашель, який може посилитися, якщо ви ляжете. це викликано скупченням рідини в легенях. Вам можуть знадобитися додаткові подушки, щоб було легше дихати, коли ви лежите.

Набряк стопи, щиколоток, ніг, кистей рук і / або попереку. Це викликано накопиченням рідини в тканинах живота. Набряклість може посилюватися в кінці дня, а також після тривалого стояння або сидіння. Щоб перевірити, чи виникає набряклість, натисніть пальцем на кісточку або стопу. Якщо слід від натискання залишається, то це ознака набряку. Зателефонуйте медсестрі або лікаря.

Черевна водянка (асцит). Це викликано накопиченням рідини в тканинах живота. При цьому може виникнути нудота, біль, втрата апетиту і задишка.

Збільшення ваги навіть при втраті апетиту. це викликано скупченням рідини в організмі. затримка рідини утруднює дихання або збільшує набряклість.

Важка втома. Це викликано надходженням в м'язи крові, яка недостатньо насичена киснем. У результаті виникає перевантаження серця, і ви відчуваєте втому.

Запаморочення і нездатність концентруватися. Це викликано надходженням недостатньої кількості крові в мозок. Обов'язково повідомте лікаря або медсестри, якщо у вас паморочиться голова або якщо ви не можете зосередитися. Це може свідчити про зниженому кров'яному тиску, порушення серцевого ритму або про побічну ефекті ліки. Слідкуйте за тим, щоб не вставати з ліжку або зі стільця занадто швидко.

Прискорене серцебиття. Це відчуття виникає через порушення серцевого ритму. Це може бути небезпечно.

Ви можете вжити заходів, якщо з'явилися симптоми серцевої недостатності.

Не забувайте, що при появі навіть одного симптому, який повторюється, ви негайно повинні повідомити про це лікаря або медсестри. Це може запобігти необхідність госпіталізації.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial