Інформація |

Архіви


СИМПТОМИ ЗВУЖЕННЯ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Головний мозок можна сміливо назвати основною структурою організму, від якої залежить життєдіяльність інших органів та систем, а також розумові, мовні та емоційні можливості людини.

Для нормальної роботи клітин центральної нервової системи необхідний кисень та енергія, які надходять до них за системою кровоносних судин. Будь-які розлади у роботі цього налагодженого механізму призводять до серйозних наслідків.

Однією з серйозних проблем, що призводять до порушення забезпечення мозку необхідними речовинами, є звуження його судин.

Відбувається це з кількох причин. До них відносяться:

Атеросклероз, у якому у просвітах артерій відкладається холестерин, утворюючи звані бляшки. До них згодом приєднуються тромби, які ще більше посилюють ситуацію.

Гіпертонічна хвороба. При цій патології судини головного мозку спазмуються, їхня стінка деформується.

Вегето-судинна дистонія, яка може бути наслідком сильних стресів, гормональних порушень, спадковості, травм голови.

Шкідливі звички – зловживання алкоголем та куріння, а також вживання кофеїну у великій кількості.

Симптоми звуження судин головного мозку

Найпоширеніша скарга при даній патології - це головний біль, також може бути запаморочення, підвищена стомлюваність, шум у вухах. Часто ці симптоми хворі списують на втому, недосипання, навантаження на роботі. Молодим людям здається, що у них не може бути проблем із судинами, але ця думка є помилковою, оскільки вегето-судинна дистонія, наприклад, зустрічається у людей до 40 років і навіть дітей.

Звуження судин головного мозку значно відбивається на працездатності, погіршує пам'ять людини та здатність концентрувати увагу на певному занятті.

Такі перші «дзвіночки» можуть з'явитися раптово. Це має насторожити людину, оскільки подальше прогресування патологічного процесу без адекватного лікування може спричинити серйозні ускладнення.

Постійне порушення нормального припливу крові до структур мозку викликає хронічну гіпоксію та відмирання нервових клітин. При цьому розвивається дисциркуляторна енцефалопатія, яка супроводжується вираженою загальною симптоматикою та різними неврологічними та психічними розладами.

У таких хворих порушена координація рухів, страждає інтелект та пам'ять. У важких випадках прогресує недоумство.

При виявленні симптомів звуження судин головного мозку лікар надсилає його на поглиблене обстеження:
Ангіографія (рентгенологічне дослідження судин після заповнення їх контрастною речовиною).
Ехоенцефалографія.
Комп'ютерна томографія та магнітно-резонансні методи.

Чим небезпечна ця патологія.

Звуження судин головного мозку, особливо гостре, може закінчитися ішемічним інсультом. Це тяжке захворювання загрожує людині інвалідизацією та смертельним наслідком.

Тому дуже важливо вчасно розпізнати навіть незначні порушення кровообігу головному мозку.

Раннє комплексне лікування здебільшого дає добрий результат.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial