Інформація |

Архіви


ЯК ЗМІЦНИТИ ЛЕГЕНІ

Чи замислювалися ви, чому одні люди переносять вірусні респіраторні захворювання легко, а в інших виникають ускладнення у вигляді бронхітів і пневмоній? Тканини наших бронхів і легенів дуже крихкі. Кожен день на них впливає забруднене повітря, сигаретний дим або шкідливі речовини побутової хімії. А в нашому раціоні так мало протизапальних нутрієнтів – антиоксидантів і риб'ячого жиру.

Тому люди все частіше хворіють респіраторними захворюваннями і бронхіальною астмою. Ось і зараз, в період коронавірусної епідемії, ми повинні максимально захистити легені від шкідливого впливу навколишнього середовища.

Ось кілька простих рекомендацій:
1. Так як легенева тканина любить саме тваринні жири, включіть в свій раціон більше вершкового масла, вершків або риб'ячого жиру.
2. Додайте в раціон найбільш значущі для підтримки дихальних шляхів біологічно активні компоненти: вітамін А, комплекс поліненасичених жирних кислот Омега-3, магній і пантетин (вітамін В5).
3.Робіть хоча б через день, але регулярно, дихальну гімнастику.
Дихання животом, динамічні вправи і затяжний видих відмінно підходять для лікування і профілактики захворювань легеневої системи.

Дихальна гімнастика для легенів чудово укладається в кілька вправ.
1. Видих у воду. Візьміть склянку з водою, поставте в нього трубочку, зробіть звичайний вдих і повільно видихайте повітря через трубочку. Вправа розвиває механічні властивості легенів, нормалізує газообмін. Робити необхідно не більше п'яти разів на день по 10-15 хвилин.
2. Обійняти себе. Початкове положення: стоячи, ноги на ширині плечей, руки розведені в сторони, долоні вгору. Робимо вдих і на видиху швидко схрещуємо руки перед собою таким чином, щоб долоні вдарили по лопатках. Видихаємо швидко і голосно.
3. Дрова. Встаємо на носочки, прогинаємося назад з піднятими вгору руками, пальці зчеплені. Робимо вдих і на видиху різко нагинаємося вниз, ніби рубаємо дрова, потім повертаємося у вихідне положення. Видихаємо також сильно і голосно.
4. Лижник. Початкове положення: ноги на ширині плечей. Піднімаємося на носочки, злегка подаємо тіло вперед, руки теж витягуємо перед собою, ніби в них лижні палиці. На видиху злегка нахиляємося вниз, немов відштовхнулися, заводимо руки максимально вниз і назад і в такому положенні пружинимо на ногах 2-3 секунди. Завершуємо видих і повертаємося у вихідне положення з діафрагмальним вдихом.
4. Постарайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial