Інформація |

Архіви


ОМЕГА-3. ЦІКАВІ ФАКТИ

Організм людини самостійно не може синтезувати Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК), але вони вкрай необхідні для раціонального харчування і підтримки здоров'я людини.

Дефіцит омега-3 ПНЖК в організмі може привести до розвитку серцево-судинної патології, а також проявляється в сухості шкіри і волосся, екземі, лупи, діареї, каменях в жовчному міхурі, варикозному розширенні вен.

Які продукти містять Омега-3

Найбільше Омега-3 містять морепродукти і морська риба: жирна і напівжирна риба (скумбрія, сардина, лосось, тунець і ін.).

При вживанні 2-3 рази на тиждень рибних страв істотно знижується ризик виникнення серцево-судинних захворювань, зокрема виникнення інсультів і повторних інфарктів.

У рослинах найбільший вміст омега-3 ПНЖК мають лляне насіння і кунжут, завдяки чому цими маслами рекомендується заправляти овочеві салати.

Також великий вміст омега-3 ПНЖК знаходиться в волоських горіхах, трохи в меншій кількості є в квасолі, цвітній капусті, шпинаті, броколі, дині.

При дефіциті в раціоні омега-3 - НПНЖК або розвитку патологічних станів, в яких необхідна підвищена потреба в омега-3 ПНЖК, застосовуються спеціально виготовлені препарати, які широко представлені в аптеках.

Омега-3 виробництва Healthyway Production, Inc (США) являє собою прозору м'яку желатинову капсулу, наповнену жовтою маслянистою рідиною.
До складу капсули входить концентрат жиру лососевих риб, у т.ч. Омега-3 поліненасичені жирні кислоти: ейкозапентаєнова кислота та докозагексаєнова кислота, а також Вітамін Е.

Концентрація Омега-3-ПНЖК в капсулі становить 30% - це оптимальна профілактична доза, яка дозволяє зменшити ризик виникнення побічних ефектів з боку підшлункової залози, печінки і нирок.

Щоденний прийом Омега-3 дозволить зменшити прийом статинів, фібратів і нікотинової кислоти, які мають ряд побічних ефектів.

Область застосування Омега-3 - ПНЖК в медицині

Кардіологія.
При застосуванні раціональної дієти і лікуванні АПФ, b- блокаторами, статинами з введенням в комплексну терапію омега-3 ПНЖК достовірно знижується показник смерті від ішемічної хвороби серця, а також кількості випадків повторного інфаркту міокарда.

Пульмонологія.
При комплексному застосуванні з препаратами для лікування пульмонологічних захворювань (туберкульоз, хронічне легеневе серце) прискорюється процес одужання і поліпшується імунологічний стан хворих завдяки антиагрегатними, гіпокоагуляціонними, вазо-і бронходилятирующими властивостями Омега-3 - ПНЖК.

Дерматологія.

Позитивний ефект спостерігався при прийомі омега-3 ПНЖК під час лікування шкірних захворювань (псоріаз, червоний плоский лишай, атопічний дерматит).

Ревматологія.
Омега-3 ПНЖК сприяє зменшенню набряку тканин і відновлює рухливість в суглобах.

Гастроентерологія.
Завдяки своїм протизапальною дією і захисним впливом на слизову шлунково-кишкового тракту омега-3 ПНЖК добре проявляє себе під час лікування виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки.

Педіатрія.
Діти, які страждають дефіцитом омега-3 ПНЖК, можуть мати проблеми з навчанням і поведінкою в школі в результаті розсіяної уваги, гіперактивності, порушення сну і пам'яті.

Хвороба Альцгеймера.
Прийом омега-3 ПНЖК призводить до гальмування розвитку хвороби Альцгеймера.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial