Інформація |

Архіви


ВОСЕНИ БЕРЕЖЕМО СУГЛОБИ

Осінь - час, коли можуть нагадати про себе хворі суглоби.

Зазвичай про суглоби згадують, коли в них з'являється біль, і вони починають насилу згинатися і розгинатися, іноді з'являється відчуття скутості, особливо вранці.

Однак є й інша ознака неблагополуччя, на яку не звертають уваги: хрускіт в суглобах - перша звісточка артрозу, що насувається.

Це захворювання розвивається досить довго, роками руйнуючи суглобові хрящі.

У молодих поверхня суглобових хрящів абсолютно гладка, дзеркальна, а суглобова рідина, що покриває хрящі, працює як мастило, оберігаючи їх від травм і зайвого тертя.

Але з роками і при необережному русі поверхня хрящів розтріскується, клейка мастило поступово втрачає вологу. В результаті кістки в тому місці, де їх покривали хрящі, починають стикатися одна з одною, набувають нерівностей і шорсткості. Тертя між ними збільшується, а їх переміщення відносно один одного супроводжується специфічним тріском.

Самі хрящі не мають нервових закінчень, тому такий тріск не викликає болю і неспокою. Але з віком всі ці зміни прогресують, і кістки, об`єднані в суглоб, повністю оголюються. І тоді нервові закінчення кісток починають подавати больові сигнали, коли при русі головки кісток труться між собою.

Навколо суглобів знаходиться велика кількість сухожиль, які теж втягуються в процес руйнування, деформуються, в них починаються різні запальні явища.

Передчасному старінню суглобів схильні вантажники, спортсмени, масажисти і професійні танцівники.

Ризикують і любителі згинати пальці рук, щоб навмисно витягнути з них клацали звук.

В середньому віці артроз зумовлює огрядність: зайва вага створює дуже велике навантаження на ноги. У повних людей досить часто першими «виходять з ладу» тазостегнові і колінні суглоби.

Жертвами артрозу нерідко стають жінки, що вступають в клімактеричний період, - це пов'язано з гормональною перебудовою організму.

Запобіжні заходи
Берегти суглоби від травм і перевантажень.
Велику користь може надати спеціальна лікувальна гімнастика.
У холодну пору року корисний курс сольових ванн.
Якщо ознаки артрозу вже є, рекомендується регулярний прийом хондопротекторів- препаратів, які сприяють відновленню суглобових хрящів.

Перевір себе!

До сигналів тривоги відносяться наступні стани:

- Суглоб міняє форму, рухи в ньому обмежуються. У деяких випадках він і зовсім не здатний рухатися - такий стан називається анкілозом.

- Суглоб червоніє, опухає, в цій області підвищується температура. Іноді подібні явища викликані не артритом, а запаленням суглобової сумки, що нерідко пов'язано з травмою.

- Біль в суглобі істотно посилюється від найменшого руху або особливо сильно суглоб починає хворіти саме у спокої.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial