Інформація |

Архіви


10 помилок про артеріальний тиск

Патологія артеріального тиску - найпоширеніша недуга, про це свідчить медична статистика. Статистика, на жаль, дуже сумна: перепади тиску провокують захворювання серцево-судинної системи, що займають перше місце серед причин смерті. На думку фахівців, всім нам слід уважніше ставитися до себе, адже проблеми з тиском перестали бути долею тільки лише пенсіонерів.

Важка голова, тисне в скронях, перед очима мушки, незрозуміла слабкість, сонливість з самого ранку ... Знайомі симптоми? Багато хто з нас скаржаться на подібні нездужання, часто не замислюючись, що їх причиною можуть бути проблеми з артеріальним тиском.

Яких же «сюрпризів» чекати від свого артеріального тиску?

1. Мене не турбує мій тиск

Багато людей вважають, раз вони не відчувають коливань тиску, то й турбуватися зовсім не про що. Але фахівці попереджають, що гіпертонія (підвищений артеріальний тиск) може розвиватися без очевидної симптоматики, особливо на ранніх стадіях. Стан артеріального тиску тісно пов'язано з віком, а точніше - з гормональною стабільністю організму. Чоловікам необхідно періодично вимірювати тиск, починаючи з 25-30 років. Їх уразливість обумовлюється біологічними особливостями, і посилюється численними стресами. Жінки в цьому сенсі більш захищені, завдяки гормонам естрогенів. Але з настанням клімаксу, їх «природна недоторканність» втрачає силу.

2. Насправді це моє «робочий тиск»

«Робочим» називається тиск, при якому людина відчуває себе задовільно. Однак, якщо тонометр показує цифри в діапазоні від 160/100 до 180/120, це означає, що «робочий тиск» перевищує норму (її показники: не вище 139/89 мм рт. ст. і не нижче 90/60 мм рт. ст.) Те, що з підвищеним тиском людина себе цілком нормально почуває, свідчить про хороший стан його внутрішніх органів і судин. Точніше кажучи, про те, що ці органи справляються зі своєю роботою. Але при підвищеному тиску судини, серце, нирки та інші органи відчувають на собі додаткове навантаження, а, значить, швидше зношуються. Дістати інфаркт міокраду або інсульт головного мозку в такому випадку можна набагато швидше. При перевищенні стандартних норм тиску на 10 мм рт. ст. ризик розвитку ускладнень зростає на 30%.

3. «Винна» спадковість

Що ж, у сім'ях гіпертоніків і гіпотоників дійсно часто зростають діти, які згодом починають страждати від проблем з артеріальним тиском. Але фахівці наполягають: гіпертонія і гіпотонія, як такі, не успадковуються. Успадковується схильність до них.

Наприклад, підраховано, що коли в сім'ї від гіпертонії страждають обоє батьків, то ризик того, що їхня дитина теж гіпертоніком, становить близько 57%. Якщо від гіпертонії страждає тільки мати - ризик становить 30%, а якщо тільки батько - 13%.

Але з'ясовується, що навіть із спадковою схильністю можна уникнути захворювання, якщо звести нанівець інші фактори ризику. До них відносяться: куріння, вживання алкоголю, зайва вага, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, зловживання сіллю, стреси.

4. Неправильний прийом ліків

Гіпотензивні препарати повинні підбиратися суворо індивідуально і призначатися поступово, особливо, якщо людина страждає від серцевої недостатності. Іноді пацієнти, побоюючись звикання до ліків, вважають, що їх потрібно частіше міняти. Але міняти препарат самостійно, без медичного показання, не можна! Лікар повинен підібрати ліки і скласти оптимальну схему прийому. Якщо вона допоможе підтримувати артеріальний тиск на потрібному рівні і не дасть побічних явищ, то дотримуватися її потрібно постійно.

5. Мама все знає

Навіть якщо хтось з родичів - гіпертонік «зі стажем», звертатися до нього за лікарською консультацією, все одно що грати в рулетку. Шансів, що його рекомендації виявляться дієві у вашому випадку - стільки ж, скільки і ймовірності розбіжності. Гіпотензивних препаратів - безліч (шість груп), і всі дуже різні за своїми властивостями. «Свої» ліки слід підбирати залежно від динаміки коливання тиску, супутніх захворювань і загального стану. Грамотно зробити це зможе тільки кваліфікований фахівець.

6. Навіщо пити таблетки кожен день - це ж хімія!

Приймати ліки тільки лише коли підскакує тиск - все одно що приймати контрацептиви за настроєм. Що відбувається, наприклад, в момент, коли підскочив тиск, а його швидко знизили таблеткою? Різко змінюється стан судин: вони спочатку розтягнулися а потім, під дією препарату, звузилися. Якщо такі зміни відбуваються часто, внутрішня поверхня судин травмується. До ділянок пошкодження «прилипають» кров'яні тільця - формується пробка, тромб. В результаті порушується кровообіг, а якщо тромб відривається і закупорює якусь дрібну, але дуже важливу судину, виникає інфаркт міокарда, інсульт головного мозку.

Артеріальна гіпертонія - хвороба хронічна, тому й лікарська терапія повинна бути постійною. Вона дозволяє добитися стабільного рівня кров'яного тиску. Для здоров'я це найважливіше.

7. У чоловіків препарати для лікування гіпертонії викликають імпотенцію

Насправді деякі препарати з групи B-блокаторів дійсно знижують лібідо і при тривалому застосуванні позначаються на якості оргазму, - особливо у чоловіків із спадковою схильністю до гіпертонії. Однак ці препарати ніяк не впливають на ерекцію. Що ж стосується інших препаратів (інгібітори АПФ, блокатори кальцієвих каналів), то їх характеристика набагато більш оптимістична. Ці ліки покращують потенцію і посилюють лібідо. Медики попереджають: ігнорувати проблеми з тиском чоловікам не можна. У чоловіків, які не отримують лікування, репродуктивна функція знижується навіть швидше ніж у курців.

8. Знижений тиск - це не страшно, гіпертонія набагато гірше

Гіпотоніки дійсно набагато рідше зіштовхуються з ризиком серцево-судинних ускладнень. Але підступність гіпотонії в тому, що з часом вона може трансформуватися в гіпертонію, причому важку, при якій навіть невелике підвищення тиску переноситься дуже болісно. Крім того, гіпотонія нерідко погіршує розвиток цілого ряду недуг, таких як анемія, неврози, вегето-судинна дистонія, захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, ендокринної системи. Також гіпотонія може викликати порушення потенції у чоловіків. Ось чому при наявності цієї проблеми дуже важливо постійно контролювати тиск.

9. При гіпотонії весь час тягне на солодке

Це правда. Люди зі зниженим тиском - практично завжди ласуни і соні. Справа в тому, що при гіпотонії внутрішні органи, включаючи головний мозок, гірше забезпечуються кров'ю. Обмінні процеси у гіпотоніків уповільнені, вони часто скаржаться на знижений тонус, млявість. Потреба в солодкому і великих обсягах сну є для них фізіологічної необхідністю. Щоб відчувати себе відпочили, гіпотонікам потрібно спати по 10-12 годин на добу, а десерт є для них найкращим тонізуючим засобом.

10. При зниженому тиску спортом займатися не можна

Гіпотоніки намагаються уникати фізичної активності, адже вона вимагає від них дуже великої віддачі сил. Але фахівці наполягають: людям зі зниженим тиском вона, тим не менше, необхідна. Головне - вміти правильно розподіляти навантаження. Гіпотонікам не рекомендується робити різких рухів: організм повинен плавно переходити з одного стану в інший, а перед вправами необхідно завжди розминатися. Те ж саме, до речі, відноситься і до ранкового пробудження: не варто, прокинувшись, відразу підхоплюватися з ліжка, краще трохи полежати і зробити кілька глибоких подихів і потягувань.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial