Інформація |

Архіви


Як зберегти молодість пістя 30

Жінка, яка переступила поріг тридцятиріччя, придбала багато позитивних рис, правда, втративши ті переваги, які нерозривно пов'язані з молодістю. Вона починає вже відчувати втому від своїх життєвих обов'язків, насилу зберігає свою гарну фігуру і при пильному погляді в дзеркало відзначає перші зморшки. Вона вже не може собі дозволити бути незачесаної, швидше втомлюється, її організм потребує більшої кількості сну. Збереження молодого свіжого вигляду в цьому віці залежить від багатьох чинників, і насамперед від здоров'я і постійного самоконтролю.

Пропонуємо кілька порад для того, щоб переступивши цю межу, ще довго виглядати на тридцять років:

 1. Ніщо так не старить жінку, як розмови про хвороби. Якщо Вас дійсно щось турбує, зверніться до лікаря, проведіть обстеження, лікуйтеся, дотримуйтеся дієти. А з членами сім'ї та оточуючими говоріть на більш цікаві теми
 2. Забудьте про те, що з дня вашого весілля пройшло ... надцять років. Намагайтеся зберегти в будинку таку ж атмосферу, яка була на початку Вашого заміжжя. Уникайте скандалів і сварок, так як вони забирають Вашу привабливість. Сорок років - це вже не той вік, коли гнів додавав щокам рум'янець, а очам - блиск.
 3. Будьте небайдужою, активно і емоційно беріть участь у всьому, що Вас оточує, помічайте все прекрасне, цікаве і незвичайне. Людина, якій все нецікаве, має не тільки сіре життя, а й сіру зовнішність. Пам'ятайте, що байдужість додає, принаймні, 10 років, так що захищайтеся від неї до пізньої старості!
 4. Привчіться відпочивати і розслаблятися. Ви повинні висипатися, оскільки сон - найкращий відпочинок. Збережіть свою активність і інтерес до життя. Зверніть увагу на свій зовнішній вигляд, беріть участь у суспільному житті або згадайте про своє хобі - все це підтримує роботу мозку, що необхідно для активного життя.
 5. Не сидіть весь час вдома! Шукайте людей одного з Вами віку або молодше. Не оточуйте себе людьми значно старше вас за віком, тому що самі не помітите, як станете схожими на них. Заведіть дружбу з молоддю, збагніть її інтереси, не критикуйте її.
 6. Вчитися ніколи не пізно! Думка про те, що можна отримати ще якісь нові знання, котрі стануть в нагоді надалі, чудово діє на самопочуття і продовжує молодість. Ніколи не кажіть, що Ви вже старі для того, щоб вивчити іноземну мову, навчитися шити, в'язати на спицях і т.д.
 7. Зберігайте поміркованість у всьому - в одязі, в макіяжі, у манері сміятися. Про що Ви повинні весь час пам'ятати, так це про дуже акуратну зачіску.
 8. Не приховуйте своїх зморшок під все більш товстим шаром пудри (вони ж коли-небудь повинні з'явитися). Ретельно доглядайте за своїм обличчям. Не використовуйте мило для миття шкіри. Застосовуйте оливкове, мигдальне масло для очищення шкіри. Нанесіть масло, а потім за допомогою теплої води і м'якої тканини змийте його. Періодично можна застосовувати губку для обличчя, щоб видалити омертвілі епітеліальні клітини. Використовуйте рідкі креми і лосьйони, що містять натуральні живильні речовини, у випадках, коли шкіра стає дуже сухою. Не застосовуйте тверді поживні або очищаючі креми, що містять насичені жири, які швидко всмоктуються і метаболізуються з утворенням вільних радикалів. Останні сприяють передчасному утворення зморшок і можуть бути причиною виникнення пігментних плям. Не зловживайте перебуванням на сонці та засмагою. Якщо шкіра буде доглянутою, скромний макіяж стане доказом того, що Ви ще молоді.
 9. Не дайте закостеніти Вашим м'язам. Жінку менше старить сиве волосся, ніж важкі рухи і огрядна фігура. Не відмовляйтеся від прогулянок (швидкий крок, пряма спина, випукла грудна клітка). Не відмовляйтеся, якщо син чи дочка покличуть Вас грати у волейбол, бадмінтон або в яку-небудь іншу активну гру. Не соромтеся, що це не відповідає Вашому віку. Жодна француженка ніколи б не скористалася цією причиною для відмови, а запрошення до гри сприйняла б як свідчення свого молодого зовнішнього вигляду.
 10. Займайтеся регулярно фізичними вправами. Фізичне навантаження - це найбільш важлива умова для уповільнення процесів старіння, тому що вона збільшує прилив кисню до тканин. Дуже корисна швидка ходьба, а ще краще плавання, так як воно є аеробною вправою для м'язів всього тіла, а також виконує роль медитації, що сприяє психічній рівновазі.
 11. Допоможіть своєму організму, адже старіння саме по собі не є хворобою, але минулі роки роблять його більш уразливим до різних захворювань. Поділ клітини людського організму припиняється після того, як вона поділилася 20 або 30 разів. Процес заміщення новими клітинами з віком сповільнюється, до того ж іноді відбувається передчасна загибель або пошкодження клітин. Якщо нових клітин утворюється недостатньо, щоб замінити ті, які загинули або були пошкоджені, відбувається старіння організму в цілому. В останні роки гіпотеза про роль вільних радикалів у процесах старіння організму набуває все більшого визнання. Вільні радикали - це атоми або групи атомів, що володіють дуже великою хімічною активністю і нестабільністю. Якщо радикали присутні в достатніх кількостях в організмі, то вони пошкоджують його клітини, викликаючи їх загибель або порушення роботи, впливаючи на захисні клітинні оболонки, а також на генетичні структури. У першу чергу ознаки старіння проявляються на шкірі, пізніше - на внутрішніх органах і опорно-рухової системі. Найчастіше шкіра обличчя набуває характерні ознаки старіння у вигляді зморшок на лобі і області «гусячих лапок» біля очей. Буває, що старіння позначається в набряклості верхніх і нижніх повік, щік, опущенні кутів рота або підвищеній сухості шкіри.
 12. Захворювання внутрішніх органів спочатку носять тимчасовий характер, але з часом можуть перерости у хронічну форму. Опорно-рухова система страждає, насамперед, через надмірну повноту, тому що йде навантаження на суглоби і в них з'являються больові симптоми. І це тільки початок «снігової кулі». Алергія, ураження шлунково-кишкового тракту, навантаження на серцево-судинну систему, зниження імунітету ... І це далеко не повний перелік проблем, пов'язаних з передчасним старінням організму. Велике число проблем, з якими стикаються люди похилого віку, також може бути пов'язане з недостатністю харчування. Недоброякісне харчування, в якому тривалий час відсутні важливі нутрицевтики, істотно підвищує ризик розвитку дегенеративних захворювань. Ви можете краще себе почувати в 60 років, ніж в 30, завдяки більш здоровому харчуванню і способу життя. Їжте тільки тоді, коли Ви голодні. Зменшить загальну кількість споживаних калорій. Відкоригуйте раціон харчування таким чином, щоб він був багатий на вітаміни і мікроелементи; включіть до нього броколі, капусту, цвітну капусту, рибу, фрукти, горіхи, вівсянку, насіння, боби сої.
 13. Слідкуйте за регулярним випорожненням кишечника. Це абсолютно необхідно для запобігання розвитку дегенеративних захворювань і уповільнення процесів старіння.
 14. Повністю відмовтеся від алкоголю та куріння.

Додатковий прийом біологічно-активних речовин допоможуть запобігти розвитку різноманітних захворювань, що виникають у поважному віці:

 • Коензим Q 10 - покращує кровообіг та оксигенацію клітин, зміцнює імунітет і серцево-судинну систему, уповільнює процеси передчасного старіння;
 • Вітамін А і натуральний бета-каротин - антиоксиданти, які необхідні для відновлення тканин і збереження гладкої шкіри;
 • Селен - захищає від передчасного старіння, покращує імунітет;
 • Цинк - поліпшує стан шкіри, прискорює імунну відповідь, запобігає погіршенню зору та
 • виникненню дегенеративних процесів у сітківці ока.
 • Омега-3 - есенціальні жирні кислоти, необхідні для поліпшення роботи мозку і залоз внутрішньої секреції, захищають серце, очищають судини. Недолік омега-3 в організмі проявляється в сухості шкіри та волосся, лупі та варикозному розширенні вен.
 • Вітамін Е - антиоксидант, запобігає старінню клітин.
 • Вітамін С з біофлавоноїдами - антиоксиданти, стимулюють імунну систему, послаблюють прояви алергії, захищають головний і спинний мозок, підтримують нормальну роботу білих кров'яних клітин, борються з втомою і підвищують енергійність;
 • Кальцій - необхідний для запобігання втрати кісткової маси і для нормальної роботи серця.
 • Магній і вітамін D необхідні для нормального обміну та засвоєння кальцію.
 • Пікногенол (екстракт виноградних кісточок) - потужний антиоксидант. Проникає через гематоенцефалічний бар'єр та захищає клітини мозку.
 • Глюкозамін та хондроїтин сульфат - необхідні для кісток, шкіри, нігтів, сполучної тканини.
 • Мелатонін - уповільнює процеси старіння та покращує сон.

Будьте уважні! Дієтичні добавки (БАДи) потрібно купувати тільки в аптечних мережах та в спеціалізованих відділах магазинів. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря. Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я.

Не відкладайте профілактику передчасного старіння в довгий ящик, простіше боротися зі старінням на ранніх етапах!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial