Інформація |

Архіви


Алергія

АЛЕРГІЯ Алергія - це неадекватна відповідь імунної системи людини на речовину, яка зазвичай буває нешкідливою. Імунна система являє собою комплекс складних захисних механізмів, спрямованих на боротьбу з інфекцією. У деяких людей імунна система помилково визначає безпечні речовини в якості «небезпечних» і лімфоцити занадто активно починають із ними боротися. Це призводить до різних порушень в організмі - запалення, спазму бронхів, некрозу, шоку та ін.. Таким чином, алергічна відповідь сама стає захворюванням. При цьому виникає закладенність носа, кашель, свербіж, кропив'янка та інший шкірний висип, головний біль, стомлюваність. Речовини, що провокують алергічні реакції, називаються алергенами. Алергени поділяють на екзогенні та ендогенні.  
  • До екзогенних алергенів відносяться: неінфекційні (повітряні, вдихувані); харчові; контактні, що діють на шкіру і слизову оболонку (барвники); інфекційні (бактерії, віруси, рикетсії); лікарські. Ендоалергени (за класифікацією А. Д. Адо): природні (первинні) та набуті (вторинні). Інфекційні алергени поділяють на комплексні (тканина + мікроб, тканина + токсин) і проміжні (продукти пошкодженої тканини мікробами або вірусами).
  • До природних ендоалергенів, або ауталергенів, відносять компоненти власних нормальних тканин, на які організм може виробляти антитіла - кришталик ока, мієлін. Вторинні алергени діляться на інфекційні та неінфекційні (опікові, холодові, променеві).
До найбільш частих причин алергії відносять квітковий пилок, пил, деякі метали (особливо нікель), косметику, ланолін, шерсть тварин, отруту комах, деякі ліки (у т. ч пеніцилін і аспірин), деякі добавки до продуктів харчування (діоксид сірки, бензойна кислота), хімічні компоненти мила й прального порошку. У багатьох людей є алергія до цвілі. Цвіль-це мікроскопічні живі організми, які живуть у будь-яких місцях в будинку, під раковиною, у ванній, в будь-яких сирих і темних місцях. Вона може жити в повітрі, в ґрунті, в опалому листі, на будь-яких органічних речовинах. Їжа також може провокувати алергічні реакції. Шоколад, молочні продукти, яйця, морепродукти, полуниця, борошняні вироби - найбільш поширені алергени серед продуктів харчування. Ніхто не знає, чому у деяких людей виникає алергія на певні продукти. Тим не менш, алергія буває поширена у членів однієї родини. Встановлено також, що у дітей, яких годували замінниками грудного молока, алергія розвивається частіше. Для лікування алергії застосовуються протиалергічні засоби. У разі харчової алергії необхідна дієта, що виключає відповідний алерген; за показаннями - адсорбенти. Необхідно уникати джерела алергенів: квітучі рослини, тварини, сухий корм для акваріумних рибок та ін. Якщо немає твердої впевненості у відсутності алергії до таких продуктів як: банани, яловичина, шоколад, кофеїн, цитрусові, кукурудза, яйця, молочні продукти, морепродукти, арахіс, полуниця, помідори, пшениця, рис, то їх потрібно по-можливості уникати. Уникайте всіх продуктів, що містять штучні барвники (особливо FD&C Жовтий N5). До інших речовин, що додаються до продуктів харчування і часто викликають алергію, відносяться: ванілін, бензальдегід, натрію глутамат, бензоати. Необхідно регулярно провітрювати і робити вологе прибирання в кімнатах. Не палити і уникати пасивного куріння. Використовувати очищувачі повітря. Народна медицина рекомендує: Сік алое вера в поєднанні з харчовою клітковиною уповільнює всмоктування продуктів, що викликають алергічні реакції. Таким же чином діють і вівсяні висівки, їх слід приймати вранці натщесерце.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial