Інформація |

Архіви


Герпес

ГЕРПЕС До сімейства Herpes viridae належить близько 90 вірусів. З них для людей мають значення чотири:
  • Varicella Zoster, що викликає вітрянку і оперізувальний лишай
  • вірус Эпштейна-Барра, що викликає мононуклеоз,
  • цитомегаловірус, часто живе в організмі людини не викликаючи ніякого захворювання, але зараження їм може привести до дуже тяжких наслідків для новонародженого і для осіб з иммунодефіцитом.
  • До цих вірусів відноситься і Herpes simplex, який викликає лихоманку на губах та генітальний герпес.
Є два види вірусу Herpes simplex. Віруси Herpes simplex 1-го типу викликають лихоманку на губах, висипання на шкірі, а також герпетичний кератит - запалення рогівки (кератит, що повторюється, може привести до втрати зору). Herpes simplex 2-го типу викликає найбільш поширене захворювання, що передається статевим шляхом. Ураження  може бути різної міри виразним  - в деяких випадках протікати безсимптомно, в інших викликати серйозне захворювання з лихоманкою і ураженням печінки. Особливо воно небезпечне для новонародженого і плоду, який може інфікуватися в організмі матері, що іноді призводить до ураження мозку, сліпоти і навіть загибелі. Обидва типи герпесу дуже заразні: хворобливі, наповнені рідиною бульбашки небезпечні для оточення до тих пір, поки вони повністю не заживуть, а на це може піти до 3-х тижнів. На жаль, одного разу потрапивши в організм вірус Herpes simplex не зникає і залишається в організмі ніяк не проявляючи себе і чекаючи слушної нагоди. Захворювання, сонячна радіація, стрес, сильна втома можуть спровокувати розмноження вірусу і розвиток симптомів захворювання. Нині встановлено, що заразитися вірусом Herpes simplex 2-го типу можна не лише в період загострення, але і в період ремісії. Єдиний спосіб уникнути захворювання - це моногамні стосунки з неінфікованим партнером. Рекомендації.
  • Уникайте алкоголю, технологічно оброблених продуктів, виробів з пшеничного борошна, рафінованих вуглеводів, кави, щоб зменшити вірогідність загострення.
  • В період загострення не вживайте цитрусових (фруктів і соків).
  • Відпочивайте як слід. Важливо по можливості уникати стресів.
  • Для зменшення набряку і болю можна використовувати лід. Ванна з питною содою також зменшує біль і свербіж. Після ванни слідує ретельно і акуратно витерти тіло.
  • Наносите на уражені ділянки вітамін А і Е.
  • Носити бавовняну нижню білизну. Дотримуйтеся правил особистої гігієни.
Якщо у вас генітальний герпес (в т.ч. в анамнезі) і ви плануєте вагітність, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Майте на увазі, що генітальний герпес підвищує ризик виникнення раку шийки матки. Точний діагноз і лікування встановлює лікар.  Герпетична інфекція може бути досить серйозною проблемою. Тому обов'язково слід пройти обстеження і строго дотримуватися усіх рекомендацій лікаря.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial