Інформація |

Архіви


Кнікус благословенний

КНІКУС БЛАГОСЛОВЕННИЙ

Сімейство: Складноцвіті - Asteraceae (Compositae).
Аптечне найменування: трава терен - Cnici benedicti herba (раніше: Herba Cardui benedicti).
Народні назви: Бенедиктова трава, вовча кучерявий, гіркий чортополох.

Опис:
Однорічна гіллясте,  трав'яниста рослина з сірувато-зеленими перистороздільним листям і з кошиками жовтуватих квіток. Росте на сухих місцях, пустирях, біля доріг і в посівах. Зустрічається в Середземномор'ї, Середній Азії і Передній Азії, на Кавказі, в Південній Африці, Південній і Північній Америці.

Збір
Використовувані частини: надземна частина рослини.

Характеристика
Стимулює секрецію шлункового соку і має легку жовчогінну дію. При використанні в малих дозах усуває розлади травного тракту.

Склад
Діючі речовини терен кучерявого: Гіркоти (кніцин), салонітенолід, а також лігніни, дубильні речовини, флавони, смоли, ефірної олії і слизу.
Запах відсутній, смак гіркий.

Дія
Цілюща дія кнікус обумовлено гіркотами. Вони збуджують секрецію шлункового соку, покращують апетит, усувають неполадки з травленням, посилюють утворення жовчі і полегшують її відтік.
Стимулює секрецію шлункового соку і має легкий жовчогінну дію. При використанні в малих дозах усуває розлади травного тракту.
Має здатність підтримати і активізувати інші рослинно-мінеральні інгредієнти, що обумовлює його активне застосування у складі рослинних препаратів.
Кникус аптечний використовувався в традиційній медицині ще на початку шістнадцятого століття як очищувач крові, холеретик (стимулятор відтоку жовчі), препарат для поліпшення травлення, потогінний, сечогінний, відхаркувальний і жарознижуючий засоби, як, поліпшує пам'ять, стимулятор менструального циклу і слинотечі.

Протипоказання
При передозуванні можуть бути нудота, блювота. Можлива алергія.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial