Інформація |

Архіви


Основи здорового способу життя

Дотримуючись їх, можна продовжити й зробити більш приємним наше життя.

  • Розгадуючи кросворди, вивчаючи іноземні мови, роблячи підрахунки в голові, ми тренуємо головний мозок. Таким чином, сповільнюється процес вікової деградації розумових здібностей; активізується робота серця, системи кровообігу і обмін речовин.
  • Робота - важливий елемент здорового способу життя. Знайдіть відповідну для себе роботу, яка буде вам в радість. Як стверджують вчені, це допоможе виглядати молодше.
  • Не їжте дуже багато. Замість звичних 2.500 калорій обходитеся 1.500. Це сприяє підтримці активності клітин та їх розвантаженні. Також не слід впадати у крайнощі та їсти занадто мало.
  • Меню повинне відповідати віку. Печінка і горіхи допоможуть 30-річним жінкам уповільнити появу перших зморшок. Селен, що міститься в нирках і сирі, корисний чоловікам після 40 років, він сприяє розрядці стресу. Після 50 років необхідний магній, який тримає у формі серце і корисний для кісток кальцій, а риба допоможе захистити серце і кровоносні судини.
  • Майте на все свою думку. Усвідомлене життя допоможе якомога рідше впадати в депресію і бути пригніченим.
  • Довше зберегти молодість допоможуть любов і ніжність, тому знайдіть собі пару. Зміцненню імунної системи сприяє гормон щастя (ендорфін), який виробляється в організмі, коли людина закохана.
  • Спати краще в прохолодній кімнаті (при температурі 17-18 градусів), це сприяє збереженню молодості. Справа в тому, що і від температури навколишнього середовища залежать обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей.
  • Частіше рухайтеся. Вченими доведено, що навіть вісім хвилин занять спортом на день продовжують життя.
  • Періодично балуйте себе. Незважаючи на рекомендації щодо здорового способу життя, іноді дозволяйте собі смачненьке.
  • Не завжди пригнічуйте в собі гнів. До різних захворювань, навіть злоякісним пухлинам, більш схильні люди, які постійно лають самого себе, замість того, щоб розповісти, що їх засмучує, а іноді й посперечатися.

Оптимальна праця і достатній відпочинок також впливають на наше здоров'я. Активна діяльність, не тільки фізична, а й розумова, добре діє на нервову систему, зміцнює серце, судини і організм в цілому. Існує певний закон праці, який відомий багатьом. Людям, зайнятим фізичною працею, необхідний відпочинок, який не буде пов'язаний з фізичною активністю, і краще, якщо під час відпочинку будуть проведені розумові навантаження. Людям, робота яких пов'язана з розумовою діяльністю, корисно під час відпочинку займати себе фізичною роботою.

Таке поняття як розпорядок дня все рідше зустрічається в житті сучасної людини, але цей фактор теж має важливу роль у збереженні здоров'я. Ритм життя людини обов'язково повинен передбачати час для праці, відпочинку, сну та їжі. Людина, яка не дотримується режиму дня, з часом стає дратівливою, у неї накопичується перевтома, такі люди частіше схильні до стресу і захворювань. На жаль, сучасній людині складно підтримувати правильний розпорядок дня, доводиться жертвувати часом, відведеним на сон, приймати їжу тільки тоді, коли на це є час, і т. д. Правильний розпорядок дня допоможе не тільки зберегти здоров'я, але і краще організує Ваш час.

Також наше здоров'я залежить від хорошого сну. Достатній сон необхідний для нормальної діяльності нервової системи. Потреба уві сні у різних людей може бути різна, але в середньому рекомендується спати не менше 8 годин. Регулярне недосипання веде до зниження працездатності і сильної стомлюваності. Для того, щоб Вас не турбувало безсоння необхідно за 1 годину до сну припинити фізичну чи розумову роботу. Останній прийом їжі має бути не пізніше, ніж за 2 години до сну. Спати краще в добре провітрюваній кімнаті, а також бажано лягати спати в один і той же час.

Фізичне навантаження є одним з найважливіших засобів зміцнення здоров'я. Навіть невелика щоденна 20- хвилинна гімнастика приносить величезну користь. Гімнастика, атлетика, рухливі ігри дуже корисні для серцево-судинної системи, легенів, зміцнення опорно-рухового апарату. Заняття бігом надають позитивний вплив на нервову і ендокринну системи. Ходьба допомагає позбавитися від зайвої ваги. Підраховано, що за 1 годину швидкої ходьби згоряє до 35 грамів жирової тканини.

Не варто забувати про здоровий спосіб життя і людям старшого віку. Навіть літній людині необхідні фізичні навантаження, що оптимальні для його віку. При недостатньої фізичної активності у літніх людей розвиваються ожиріння та хвороби обміну речовин, зростає ризик виникнення цукрового діабету, порушується діяльність шлунково-кишкового тракту. Варто пам'ятати про те, що фізичні навантаження в такому віці повинні бути дозованими і відповідати віку і супутнім захворюванням.

Джерело – Портал про здоров'я і правильний розвиток

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial