Інформація |

Архіви


Пластмасовий посуд: ступінь ризику

Пластмаса та вироби з пластмаси користуються великою популярністю у всьому світі. Особливо широко вони використовуються в побуті. Практично у кожній кухні є вироби з пластмаси, і вони є кращими помічниками господині, як при облаштуванні інтер'єру, так і при приготуванні і зберіганні їжі.

Але чи так добре ми інформовані про те, що являють собою ці вироби? Наскільки добре ми знаємо про їх властивості та безпеки? Відповідь швидше за все буде «Ні». Не дивно. До цих пір немає точних даних, що доводять шкоду виробів з пластмаси. Ця обставина має змушувати нас бути більш пильними.

Давайте спробуємо розглянути найважливіший аспект, яке хвилює всіх: як вибрати безпечні вироби з пластмаси?

Ті чи інші пластмаси, крім основних полімерів, містять хімічні добавки. Це означає, що самі вироби з пластмаси за певних умов користування та зберігання змінюють свої властивості. Хімічні добавки необхідні. Вони дозволяють виробам з пластмаси бути стійкими до температур, до впливу ультрафіолетових променів і т.д. Однак результати численних досліджень показують, що такі хімічні добавки, як бісфенол-А (БФА) і фталати, роблять негативний вплив на організм людини: страждає мозок, репродуктивна система, з'являються злоякісні пухлини. Безперечно, кількість хімічних добавок у пластмасі мінімально, і при одиничному використанні шкоди буде мало. Чого не можна сказати про тривалої експлуатації виробів з пластмаси: чим довше ми стикаємося з пластмасою, тим вище ризик зашкодити організму.

Вироби з пластмаси виключити з нашого життя і побуту неможливо. Нам залишається лише зробити все можливе, щоб мінімізувати їх токсичну дію на організм.

Правила користування пластмасовими виробами:

1. Слід уважно вибирати іграшки для дітей. Уникайте купувати іграшки, які зроблені з пластмаси з використанням ПВХ (полівінілхлорид). На таких іграшках часто є відмітки «З» або «ПВХ ».

2. Не варто використовувати контейнери для зберігання їжі з полікарбонату. На таких контейнерах є відмітки «№ 7» або «РС». У США такі контейнери заборонено використовувати для зберігання дитячого харчування. У ході досліджень вчені виявили, що кількість БФА, що виділяється з пластмасового контейнера не постійно і залежить від температури їжі. Отже, концентрація БФА максимальна при високій температурі, тобто при зберіганні гарячої їжі. Тому не варто накладати в такі контейнери гарячу їжу. Краще дати їй охолонути. Альтернативою пластмасових виробів є скляна тара.

3. Не варто використовувати пластмасові контейнери при приготуванні їжі в мікрохвильовій печі. Навіть якщо виробник контейнерів рекомендує це. Не ризикуйте. Ваше здоров'я дорожче будь-яких обіцянок виробників. Високі температури руйнують будь-яку пластмасу. Мікрохвильова піч нагрівається нерівномірно, що створює на пластмасі точки перегріву, від чого вона руйнується і виділяє токсини.

4. Розігріваючи їжу в мікрохвильовій печі, накривайте її паперовою серветкою, а не пластиковою кришкою.

5. Не варто використовувати одноразові пластмасові вироби повторно.

6. Якщо Ви миєте пластмасові вироби в посудомийній машині, не розташовуйте їх близько до нагрівального елемента. Це продовжить термін використання посуду із пластмаси.

7. Не дозволяйте дитині жувати або гризти вироби з пластмаси: багато виробів покриті токсичною антипіреном.

8. Якщо Ви користуєтеся пластмасовими чашками або пляшками, то при будь-якій подряпині або іншому пошкодженні викидайте їх без жалю.

9. Зберігайте їжу у скляних контейнерах, використовуючи скло марки Pyrex. Намагайтеся купувати скляні, а не пластикові блендери.

10. Не вішайте у ванній фіранки з вінілу. Користуйтеся подвійними фіранками. Використовуйте нижній шар, який ближче до тіла, з бавовни, верхній - з поліетилену.

11. Якщо купаєте дитини або самі приймаєте гарячу ванну, не опускайте у воду пластмасові іграшки та інші вироби.

12. Якщо є можливість, краще замінити в домівці пластмасовий посуд:

  • Замість неї: використовуйте скляні або керамічні контейнери;
  • Замініть пластмасові іграшки їх аналогами з дерева, тканини;
  • Замініть пластмасові пляшки на скляні.

Таких альтернатив достатньо, просто варто лише пильніше подивитися навколо. При бажанні можна повністю замінити вироби з пластмас на їх безпечні аналоги. Не варто забувати - зручне і дешеве - це не завжди безпечне. У всьому потрібна обережність, уважність, особливо тоді, коли від цього залежить ваше життя і здоров'я Ваших близьких.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial