Інформація |

Архіви


ЩО ТАКЕ РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ. СИМПТОМИ І ПРОФІЛАКТИКА

ЩО ТАКЕ РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ. СИМПТОМИ І ПРОФІЛАКТИКА

Ротавірусна інфекція -це гостра кишкова інфекції, збудником якої є Ротавірус людини.

Переважно виникає в холодну пору року, за статистикою найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень. Також, це захворювання може носити епідемічний характер.

Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4-5 років. Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі люди, але зазвичай  в легкій формі зі стертими симптомами.

Після зараження хвороба проявляється в середньому через 2-3 доби.

Хвороба починає проявлятись дуже різко з підвищення температури тіла, нудоти, болі  в животі. З’являється сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також, може з'являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.

Ротавірусну інфекцію часто плутають з ГРВІ. Різниця в тому, що по своїй природі вірус грипу  може розмножуватися і розвиватися тільки на слизовій оболонці дихальних шляхів. Ротавірус, будучи кишковою інфекцією, не має жодного відношення до вірусу грипу.

Для підтвердження ротавірусної інфекції достатньо зробити тест  на виявлення антигену ротавірусу у зразках калу. Такий тест можна зробити і в домашніх умовах. Тести на ротавірус  продаються в аптеках.

Захворювання дуже заразне, відноситься до "хвороб брудних рук". Джерелом ротавірусів є хвора людина. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.

Основну небезпеку - зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельозу та холери). При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

Щодо профілактики ротавірусної інфекції.

 Ефективним методом профілактики цієї хвороби є вакцинація. Вакцинуватися потрібно дітям у віці від 6 до 32 тижнів від народження.

Також, щоб вберегти дитину від зустрічі з ротавірусом, потрібно часто мити руки, особливо після прогулянки та перед їжею.

Теж саме стосується і дорослих : уберегтись від хвороби допоможе гігієна рук і навколишнього середовища.

Ще важливо пам’ятати , чим сильніша імунна система, тим легше перебіг захворювання.

Якщо ротавірус вже виявлений, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук обробляти їх антисептиком. Забрудненні іграшки та поверхні мити з милом, а обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус та попереджає подальшу його передачу.

Бережіть себе і своїх близьких!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial