Інформація |

Архіви


ВАЖЛИВІСТЬ ВІТАМІНУ D В ОРГАНІЗМІ

Вітамін D- це жиророзчинний вітамін, який синтезується в нашому організмі під впливом сонячного УФ випромінювання і є важливою поживною речовиною, що виконує декілька важливих функцій в організмі.

Значення вітаміну D для організму:

- Здоров'я кісток. Вітамін D потрібен для засвоювання кальцію та фосфору в організмі ,які необхідні для побудови та підтримки міцних кісток.

- М'язова функція. Вітамін D попереджає розвиток м’язової слабкості ,що знижує ризик падінь та переломів у людей похилого віку. Також він приймає участь в регуляції скорочень серцевого м’язу.

- Функція імунної системи. Було доведено, що вітамін D має імуномоделюючу дію, що означає, що він може допомогти регулювати функцію імунної системи та захищати від інфекцій.

- Вагітність та здоров'я немовлят. Вітамін D важливий для вагітних жінок та немовлят, оскільки він допомагає забезпечити правильний розвиток кісток та може знизити ризик певних ускладнень під час вагітності та дитинства.

- Регулювання настрою. Саме нестача в взимку Вітаміну D призводить до пригніченого настрою та розвитку депресії.

- Профілактика раку. Деякі дослідження показали, що вітамін D може допомогти знизити ризик розвитку деяких видів раку, включаючи рак молочної залози, простати та товстої кишки.

- Гормональний баланс. Нестача вітаміну Д в організмі може привести к гормональним порушенням в щитовидній залозі або дисбалансу полових гормонів.

Джерело вітаміну Д: жирна морська риба, яйця, вершкове масло, масло печінки тріски, молоко. Із трав: люцерна , хвощ, кропива, і петрушка.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial