Інформація |

Архіви


Дерево Мирри

ГУГУЛІПІД СТАНДАРТИЗОВАНИЙ ЕКСТРАКТ ДЕРЕВО МИРРИ Сімейство - Бурсеровие - Burseraceae.

Використовувані частини: затверділа на повітрі камедь. Аптечне найменування: мирра - Myrrha, настоянка мирри - Myrrhae tinctura (раніше: Tinctura Myrrhae).

Опис Рослина - джерело сировини - зростає в Сомалі, Ефіопії, Ємені та Судані. Це невеличке деревце, ледь досягає у висоту 3 м, з дрібними, часто скрученими листям і квітками, що утворюють мітелкові суцвіття. Для отримання сировини використовуються і інші тропічні дерева роду Commiphora. Арабська мирра, наприклад, заготовлюється з більших, до 10 м у висоту, дерев, покритих колючками. Збір і заготівля. З залізистих ходів кори, при надрізі, але без зовнішнього тиску, випливає молочний сік, який підсихає, стає сіро-коричневим або жовтувато-коричневим, блискучим або як би пилуватим на вигляд. Окремі такі шматочки розміром з зерно накопичуються гронами. Їх і збирають. Поверхня на зламі шматочка блискуча, червонувато-коричневого або бурштинового кольору. Мирра ароматна, а на смак пряна, гостра, стійко гірка. При пережовуванні скрипить на зубах.

Характеристика

Олія – блідо - жовта або бурштинова масляниста рідина з теплим, солодкувато-бальзамовим ароматом і трохи пряним відтінком. Аромат тонкий, вишуканий, терпко-сургучний. Види коммифори, які дають мирру, представляють собою невисокі дерева або чагарники, заввишки до 10 метрів з вузлуватими гілками, ароматними листям і дрібними білими квітками. Стовбур виділяє природну живицю блідо-жовтого кольору, що застигає у вигляді червоно-коричневих крапель. Збирачі мирри надсікають кору, щоб збільшити вихід продукту.

Склад: Діючі речовини: ефірна олія (3-10%), смола (20-40%), слиз, пектинові речовини. Гугуліпід з рослини Commiphora mukul століттями використовувався в аюрведичній медицині, тому що прискорює метаболізм, підвищуючи рівень тиреоїдних гормонів (як Т4, так і Т3).

Дія: протизапальна, протимікробна, антисептична, в'яжуча, відхаркувальна, фунгіцидна, відновлювальна, седативна, стимулююча, тонізуюча, регулює менструальний цикл. Дія сировини заснована, головним чином, на вміст в ньому ефірного масла, що володіє дезінфікуючими і подразнюючими шкіру властивостями. Застосовується зовнішньо у вигляді настоянки для полоскання, припікання, зрошення порожнини рота, особливо при запаленні ясен.

Експериментальні та клінічні дослідження.

  • Ефірне масло мирри показано при депресіях, порушення сну, безсонні, перевтомі. Завдяки сильними антивірусними, антисептичними і антибактеріальними властивостями, масло застосовується для лікування трофічних виразок, нориць, ран, що погано гояться, ларингіту, трахеїту, грибкових уражень піхви, особливо показано при хронічних процесах бактеріальної та вірусної етіології.
  • У косметиці та дерматології масло знайшло широке застосування і входить до рецептури засобів для профілактики і лікування грибкових уражень шкіри, випадання волосся, гніздове облисіння, алергічного дерматиту.
  • У стоматології застосовується при стоматиті, гінгівіті, кровоточивості ясен, пародонтозі, неприємному запаху з рота.
  • Масло оптимізує периферичний кровоток, покращує кровообіг. Одне з кращих реабілітаційних засобів, що використовуються для реабілітації після травм, важких хвороб і операцій.
  • Усуває хворобливість менструацій.

Протипоказання: Не використовувати при вагітності.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial