Інформація |

Архіви


Котячий Кіготь

КОТЯЧИЙ КІГОТЬ
Ункарія томентоза
(Uncaria tomentosa, Una De Gato)

Сімейство - Маренові (Rubiceae)

Опис:

Котячий кіготь (Uncaria tomentosa, Una De Gato) - багаторічна деревна витка рослина - гігантська ліана до 30-50 метрів в довжину і до 20 см в діаметрі з корою темно-червоного кольору. На поперечному насінні має чотиригранну форму. Форма листа овальна (довгасто-витягнута), досягає 9-10 см в довжину і 4-9 см завширшки. На лозі розквітають жовтуваті або білі квіти, які ростуть парами на протилежних сторонах стебла і легко запилюються. Нижня поверхня листка щільно вкрита великою кількістю тоненьких волосків, що нагадують пушок (від лат. - Tomentо). Короткі кучеряві пагони на поверхні лози поступово твердіють і перетворюються на колючки. Завдяки їм ліана закріплюється, піднімаючись вгору, на інші дерева і формує важко прохідні зарості в сельві. Назва рослини «Котячий кіготь» виникла із-за зовнішнього вигляду колючок, які сягають 2 см у довжину і 0,5 см в товщину і нагадують за формою кігті кота. Ункарія томентоза росте тільки у вологих тропічних лісах Перу. Своїх максимальних розмірів ліана досягає через 20 років, а то і більше. Ще древні індіанці готували з кори цієї рослини чай для зміцнення організму, боротьби з отруєннями і різними інфекціями. Крім того, було відмічено, що місцеві жителі Перу практично не вмирають від раку.

Збір і заготівля.

В якості лікарської сировини в даний час використовують тільки кору рослини.

Діючі речовини:

Діючі речовини екстракту кори Ункарія томентоза: алкалоїди (рінхофіллін, мітрафіллін, ізоптероподін, птероподін), глікозиди, катехіни, дубильні речовини, стерини, стіроли, проантоцианідіни (біофлавоноїди).
Алкалоїд рінхофіллін знижує артеріальний тиск, запобігає утворенню тромбів в артеріях мозку і серця, зменшує концентрацію холестерину в крові, покращує кровообіг.
Фенольні та поліфенольні з'єднання (катехіни, епікатехіни, антоціанидів) проявляють протипухлинні та антиоксидантні дії.
Антоціаниди підвищують чутливість ракових клітин до іонізуючого випромінювання, (особливо при радіотерапії онкологічних хворих) і пригнічують окислювально-відновні процеси в ракових клітинах, блокуючи мітоз.
Катехін і проантоцианіди виявляють антиоксидантну і антимутагенну активність.
Епікатехіни проявляють виражену противірусну (у тому числі проти вірусу гепатиту і герпесу), антигістамінну і антикоагулянтну активність.
Проантоцианідам властива протизапальна (при болях у суглобах і ранах) і протинабрякова дія. Вони здатні захищати капіляри, сприяючи профілактиці варикозного розширення вен, флебіту та гематом. Проантоцианіди також знижують рівень гістаміну в організмі.

Показання:

Завдяки діючим речовинам, які входять до складу рослини Котячий кіготь (Ункарія томентоза), стало можливим його застосування в різних областях медицини:

 • Імунологія - імунодефіцитні стани різного генезу, грип, ГРВІ, знижений імунітет внаслідок проведення хіміотерапії.
 • Гастроентерологія - виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки; ентероколіти, синдром подразненого кишечника, неспецифічний виразковий коліт; гепатити, цирози печінки, холецистити, кандидоз, дисбактеріоз кишечника, паразитози, хвороба Крона.
 • Кардіологія - атеросклероз, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця.
 • Ревматологія - ревматизм, артрит, артроз, бурсит, м'язові болі, пов'язані з перевтомою або важкою фізичною роботою.
 • Гінекологія - передменструальний синдром, порушення менструального циклу, патологічний клімакс.
 • Дерматологія - екзема, нейродерміт, дерматит, псоріаз та інші захворювання шкіри.
 • Алергологія - алергічні захворювання і реакції.
 • Інфекційні хвороби - дизентерія, герпетична інфекція.
 • Онкологія - профілактика онкологічних захворювань, різні види злоякісних новоутворень (фіброаденома, міома, аденома передміхурової залози, кісти в різних органах, лейкози, злоякісні пухлини).
 • Отоларингологія - запальні захворювання вуха.
 • Пульмонологія та фтизіатрія - пневмонія, бронхіт.
 • Урологія - запальні захворювання урогенітального тракту у чоловіків і жінок, простатит.
 • Ендокринологія - гіпертиреоз, діабет, гіпоглікемія, вовчак.

Протипоказання і побічна дія:

Дослідження показали, що Ункарія томентоза (Котячий кіготь) має вкрай низьку токсичність навіть при прийомі у великих дозах. Однак при застосуванні препаратів з котячим кігтем потрібно враховувати його контрацептивні властивості. Він не рекомендується вагітним жінкам і матерям, що годують груддю, а також людям з пересадженими донорськими органами, так як посилення імунної відповіді може призвести до відторгнення чужорідних тканин. Індивідуальна непереносимість компонентів рослинного екстракту.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial