Інформація |

Архіви


Турмерик

ТУРМЕРИК (Куркума домашня)

Сімейство - Імбирні (Zingibeгасеае).

Використовують - кореневища.

Опис:

Батьківщина - Східна Індія і В'єтнам. У Європу куркума потрапила ще в давнину; ймовірно, була завезена арабами. Турмерик (куркума) - багаторічна трав'яниста рослина (іноді набуває форми куща заввишки до 60 см), зовні схожа на імбир, оскільки відносяться до одного сімейства. Підземна частина представлена потовщеним кореневищем. У кореневищі міститься 2-5% жовтих пігментів, у тому числі куркумін. Плоди утворюються дуже рідко.

Період збору рослини:

Прибирання кореневищ починають після того, як пожовтіє листя. Викопані кореневища очищають від землі і дрібних корінців, обробляють окропом і сушать 5-7 днів. Після цього кореневища стають дуже твердими, блискучими на розрізі і тонуть у воді.

Діючі речовини:

Турмерик містить пахучу ефірну олію, у складі якої цінгіберен, борнеол та інші терпеноїди. Ефірне масло містить так само a-атлантон, куркуміноїди (куркумін, діметоксікуркумін) і споріднені фенольні діарілгептаноіди, есенціальні масла, турмерон, зіндджіберін.

Показання:

  • Чинить сприятливу дію на роботу шлунку і жовчного міхура. Застосовують при лікуванні захворювань печінки, жовчного міхура, нирок і шлунку.
  • Інгібірує агрегацію тромбоцитів, знижує рівень холестерину.
  • Має антибактеріальну, протизапальну, протипухлинну та антиоксидантну дії.
  • Використовують як приправу.

Протипоказання і побічна дія: Не виявлено.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial